fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

SZEJNA: JUŻ NIEDŁUGO PIS BĘDZIE „ŚWIĘTOWAĆ” 1000 DNI BEZ PIENIĘDZY Z KPO

Już niedługo PiS będzie „świętować” 1000 dni bez pieniędzy z KPO, pewnie panowie Kaczyński, Morawiecki i Ziobro otworzą z tej okazji szampana. Brak tych środków oznacza zero pieniędzy na energooszczędne budownictwo mieszkaniowe, na które przewidziano w Krajowym Planie Odbudowy 260 mld zł. W województwie świętokrzyskim mamy trzy cementownie, które zapewniają 35 procent cementu w Polsce. Nasz kraj przemysłem budowniczym stoi, jesteśmy na trzecim miejscu, jeżeli chodzi o produkcję cementu w Europie.  
 
Z czym się dzisiaj boryka? Z wysokimi cenami energii, szczególnie tej elektrycznej. Jest to efekt 8 lat zaniedbań rządu PiS, w zakresie transformacji energetycznej. Z jednej strony mamy jedna z najwyższych cen energii w Europie, ale cudem mamy najniższe ceny na stacjach Orlenu. PiS manipuluje cenami, na niekorzyść gospodarki.  

W programie PiS-u czytaliśmy o funduszu remontów, ale przecież to jest program UE, który mieści się w Krajowym Planie Odbudowy. Tak więc, kiedy nie sięga się po unijne pieniądze, to jest manipulacja.  

Andrzej Szejna, poseł
Nowiny, 27 września 2023 r. 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem